Novo na forumu: <div style="background-color: none transparent;"><a href="http://www.rsspump.com/?web_widget/rss_ticker/news_widget" title="News Widget">News Widget</a></div> 31. Jul, 2014.god.
Loading...

Tema: Brzo citanje i ucenje  (Pročitano 4357 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
  • Urednički tim
  • Pol: Žensko
  • Ugled: +38
Brzo citanje i ucenje
« poslato: 19:47:09, 26.Avg.2010. »
Brzo citanje

U Srbiji su sve popularniji treninzi brzog čitanja i učenja. Cilj je promena statistike po kojoj čovek koristi samo tri odsto svog intelektualnog potencijala.U Školi intelektualnih veština, koju podržava grad Beograd, do sada je ove veštine savladalo oko 600 polaznika, koji imaju između 12 i 60 godina.Sve se radi korak po korak uz pomoć posebno kreiranih vežbi i stručnjaka.Istraživanja pokazuju da u toku života čovek iskoristi tri odsto svojih intelektualnih kapaciteta.Igor Rakić, autor programa Škola intelektualnih veština, kaže da treninzi nisu namenjeni samo natprosečnima, već svima kako bi na pravi način iskoristili svoj potencijal.

Maturanti Jelena, Tijana i Filip knjigu od 1.000 strana pročitaju za jedan sat, što je osam puta brže od prosečne brzine čitanja koja iznosi 125 reči u minuti.Ovi budući studenti na treninge u Centar za talente dolaze od decembra i kažu da im je ova veština pomogla da ostvare odlične rezultate u srednjoj školi, a očekuju da će im dosta pomoći i u toku studija, jer sa ovom brzinom čitanja i usvajanja pročitanog mogu da spreme ispit samo za nekoliko dana.

„Cilj kursa brzog čitanja je da možemo brzo da pročitamo celu stranicu. Ja sam ranije, iako sam brzo čitala, videla stranicu po fragmentima, videla sam neke kvadrate koji su se preklapali. Sada mogu da pročitam jednim potezom celu stranu i nemam rupe, ne propuštam ništa", objašnjava Jelana Ralčić.Njena koleginica Tijana Ćopić kaže da se na kursu najpre uči brzina, a potom razumevanje pročitanog.„Naravno, na početku celog ovog kursa se insistira na eventualnoj brzini i na tome da se što više pređe, dok kasnije uspemo da uklopimo i potpuno razumevanje od sto odsto sa tom veikom brzinom", kaže ona.

izvor

• Elita
  • Ugled: +43
Odg: Brzo citanje i ucenje
« Odgovor #1 poslato: 20:06:01, 26.Avg.2010. »
Blago njima, znaci u prosjeku sto meni treba 8 dana da nesto naucim, oni to za 1 dan zavrse...e na tome im fakat zavidim. ;D

• Urednički tim
  • Ugled: +38
« Odgovor #2 poslato: 11:28:38, 27.Avg.2010. »
Stvarno su se usrecili sa ovim kursom, pod uslovom da je sve ovo tacno... (rzm)

• Novajlija
  • *
  • Ugled: +0
« Odgovor #3 poslato: 17:22:41, 07.Nov.2010. »
Lepo i korisno ali ipak mislim da to nije samo stvar vezbe  :)

• Novajlija
  • *
« Odgovor #4 poslato: 09:15:42, 16.Jul.2012. »
Interesantan program, nadam se da funkcionise i kod malo starijih koji zele da napreduju :)

• Korisnik
  • *
  • Pol: Muško
« Odgovor #5 poslato: 19:40:06, 21.Avg.2012. »
"Vežbati" možeš i kod kuće. Jedina razlika jeste što nećeš ostati praznog džepa ako ćeš sam vežbati...

• Elita
  • Ugled: +46
  • aquila non capit muscas
« Odgovor #6 poslato: 20:54:46, 07.Sep.2012. »
uh,1000 str dnevno...ja uspem 400 str dnevno da procitam,ali romana,ne udzbenika i to mi je previse
Find what you love and let it kill you.
Let it drain you of your all. Let it cling onto your back and weigh you down into eventual nothingness.
Let it kill you and let it devour your remains.

• Korisnik
  • *
« Odgovor #7 poslato: 23:38:43, 16.Dec.2012. »
Nije stvar u brzini chitanja, vec u RAZUMEVANJU.
Strashno...  ;)  ;D

• Aktivan član
  • **
  • Ugled: +21
« Odgovor #8 poslato: 17:06:08, 10.Feb.2013. »
Isprva nisam vjerovala ali upoznah jednu curu koja chita nekom vanzemaljskom brzinom pa se predomislih.

• Redovni posetilac
  • **
  • Ugled: +2
« Odgovor #9 poslato: 22:54:38, 18.Dec.2013. »
Ovo je istina. I oni brze pamte.