Novo na forumu: <div style="background-color: none transparent;"><a href="http://www.rsspump.com/?web_widget/rss_ticker/news_widget" title="News Widget">News Widget</a></div> 24. Apr, 2014.god.
Loading...

Tema: Boja kose koja odgovara vasem tenu  (Pročitano 13699 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
  • Počasni član
  • Pol: Žensko
  • Ugled: +4
Boja kose koja odgovara vasem tenu
« poslato: 11:45:20, 20.Okt.2009. »
Vrhunski frizeri otkrivaju koja boja kose najbolje pristaje vašem tenu...

PLAVA
Kome odgovara Za svaku ženu postoji odgovarajuća nijansa plave kose! Od zlatnih do boje karamela, pa sve do dečije plave, potrebno je samo da izaberete ton koji najbolje pristaje vašem tenu. Ne zaboravite, plavuše su uvek privlačnile posebnu pažnju muškaraca.
Kako se održava Plava boja se brzo ispira, te kosa često poprima žućkast ili zelenkast ton. Zato je važno da koristite preparate za negu i oblikovanje namenjene održavanju plave kose. Izrastak će biti manje vidljiv ako kosu ofarbate u više nijansi plave boje (pramenovi).

SMEĐA
Kome odgovara Ako ste prirodna kao brineta, onda to i ostanite! Ten većine žena koje su prirodne brinete sadrži smeđe tonove, zbog čega im ova boja kose savršeno odgovara. Ipak, ako ste izrazito svetle puti, tamna nijansa smeđe kose daće vašem licu neprirodan i umoran izgled.
Kako se održava Nijedna boja ne čini kosu tako blistavom kao smeđa. Zato, povremeno upotrebite polutrajnu farbu, koja će kosi dati sjaj i osvežiti vašu prirodnu boju. Takođe, redovno koristite hidratantne šampone i regeneratore, ili pakovanja za kosu.

CRNA
Kome odgovara Uglavnom ženama koje su prirodne crnke. S obzirom na to da se radi o vrlo upečatljivoj boji kose, ako odlučite da postanete crnka, moraćete da promenite i način šminkanja. Ova boja kose odgovara ženama koje žele da budu primećene!
Kako se održava Između dve posete frizeru, morati da osvežite boju prelivom ili polutrajnom farbom. Nemojte da dopustite da vam kose izgleda "isprano". Takođe, crna kosa često deluje suviše mat, zbog čega treba redovno da koristite preparate koji će joj vratiti sjaj.

CRVENA
Kome odgovara Žene čija je koža toplijih tonova (žućkasta) treba da izaberu narandžaste tonove (bakarnu boju). Uz svetliji ten, hladnih "plavičastih" tonova, najbolje idu tamnije nijanse crvene farbe, poput boje kestena. Ako je vaša koža crvenkasta, nemojte se farbati u crveno.
Kako se održava Nažalost, crvene farbe se najbrže ispiraju i najteže održavaju. Zato ćete morati češće da se farbate ili da osvežavate boju prelivima i preparatima koji "fiksiraju" boju. Ovoj boji potrebna je posebna nega kada je duže izlažete suncu.
izvor- Lepota & Zdravlje
« Najnovija izmena:: 12:06:30, 20.Okt.2009. lilka »

• Pričalica
  • Ugled: +1
Odg: Boja kose koja odgovara vasem tenu
« Odgovor #1 poslato: 11:59:40, 20.Okt.2009. »
Plava - zasto da ne..Ovo je aktuelna tema kod mene ovih dana, a i vec duze vreme.. Imam prirodno smedju kosu, i svaka tamnija smedja od moje nijanse je ucinio bas ono sto stoji gore..umoran izgled, uzasno .. kad vec krene ispiranje druga prica..

• Pričalica
  • Ugled: +1
« Odgovor #2 poslato: 15:33:09, 20.Okt.2009. »
Ja sam prirodno tamno plava ili svijetlo smedja, od kada se farbam uvijek koristim neke braon nijanse.Iako sam izrazito svijetle puti, mene dosta dobro stoji cokoladna boja ( slaze mi se sa bojom ociju ), a tamno smedja mi ne bi stajala, izgledala bih nekako 'ispijeno'.
Voljela bih da mogu da se ofarbam u plavu-platinasto plavu.Milslim da bi mi isla ok uz ten i crte lica, ali kosa mi je jako tanka i meka, tako da takvu kosu ipak ne bih maltretirala!

• Počasni član
  • Ugled: +7
« Odgovor #3 poslato: 17:10:27, 27.Okt.2009. »
Farbala sam se u crveno i nameravam opet, svi mi kazu da mi lepo stoji.. Medjutim, crvena boja zaista jeste teska za odrzavanje.. Secam se da mi se jednom upropastila bela majica..  po ramenima mi je sve bilo crveno..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

• Moderator
  • Ugled: +30
« Odgovor #4 poslato: 21:01:39, 11.Dec.2009. »
s obzirom da sam tammnijeg tena i brineta to mi najvise i odgovara pa se jos nisam farbala

• Korisnik
  • *
  • Ugled: +0
« Odgovor #5 poslato: 19:51:04, 22.Dec.2010. »
ja sam prirodno-smedjokosa,imam tamniji ten.Planiram malo da nijansiram kosu u svetliji ton,ali ne velike razlike,čisto da je osvežim.

• Pričalica
  • Ugled: +10
« Odgovor #6 poslato: 15:11:14, 18.Jul.2013. »
boja čokolade

• Elita
  • Ugled: +29
« Odgovor #7 poslato: 15:47:19, 18.Jul.2013. »
Ja sam prirodno plava, svijetla... rekla bih da mi fino stoji. ;D