Novo na forumu: <div style="background-color: none transparent;"><a href="http://www.rsspump.com/?web_widget/rss_ticker/news_widget" title="News Widget">News Widget</a></div> 02. Sep, 2014.god.
Loading...

Tema: Najbolji pretrazivac  (Pročitano 6085 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
  • Aktivan član
  • **
  • Pol: Žensko
  • Ugled: +3
Najbolji pretrazivac
« poslato: 15:12:53, 20.Maj.2009. »
Rat internet pretraživača počinje
Sreda, 20. maj 2009. 13:02    

Tokom marta meseca slika novog Internet pretraživača kompanije Microsoft, pod nazivom Kumo, "procurela" je na webu.
Zvanično predstavljanje ovog pretraživača trebalo bi da bude na D: All Things Digital konferenciji koja će se održati 26. maja.

Izgleda da je na pomolu zanimljiv "rat" Internet pretraživača, jer je nedavno sa radom počeo Wolfram Alpha, a sa pojavom Kumo-a korisnici će biti u prilici da izaberu onaj koji najviše odgovara njihovim potrebama.
Microsoft već nekoliko meseci vredno testira Kumo, a cilj je da ovaj pretraživač postane glavni konkurent Google i Yahoo pretraživačima, koji trenutno vode glavnu reč kada je popularnost u pitanju.

Kada je sam Kumo u pitanju, prema rečima predsednika Microsofta Stiva Bolmera, ovaj pretraživač trebalo bi da donese organizovanije rezultate pretrage, grupisanje rezultata po funkcionalnim prezentacijama i brojnim dodatnim elementima.
Konkretan primer je pretraga nekog mobilnog telefona. Podaci koje će Kumo izlistati korisniku uključuju recenzije, diskusije na forumima, adrese za kupovinu telefona, video fajlove i drugo.

U međuvremenu, Yahoo je najavio planove kojima će poboljšati svoju početnu stranicu za pretraživanje, pa će se tu naći specifični podaci poput adresa, fotografija i drugih bitnih podataka, a ne samo linkovi ka traženim pojmovima.
Bez ikakve sumnje, Google je trenutno vodeći pretraživač na Internetu, a Yahoo ga prati u stopu. Stoga i nečudi ovaj potez Microsofta sa lansiranjem Kumo pretraživača. Ipak Stiv Bolmer i Microsoft ne odustaju od želje da sklope neku vrstu dogovora sa kompanijom Yahoo (ukoliko ne dođe do željene kupovine) i tako pomrsi račune Googleu.

Kao što smo već rekli, u predstojećim mesecima očekuje nas zanimljiv razvoj situacije na tržištu Internet pretraživača, svojevrstan "rat" u kome glavne uloge vode Google, Yahoo, Microsoft, ali i novi igrač Wolfram Alpha.
Korisnici Interneta će ovde najviše profitirati jer će dobiti sveobuhvatniju, bržu i zanimljiviju pretragu sa relevantnim rezultatima.

(MONDO)

Koji pretrazivac najcesce koristite i zbog cega?  8)
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

• Počasni član
  • Ugled: +5
  • ~Sunshine~
Odg: Najbolji pretrazivac
« Odgovor #1 poslato: 20:57:17, 20.Maj.2009. »
Najvise koristim google... Zato sto imam nesto kada izvrsi pretragu slicicu koja mi pokazuje izgled toga sto ce otvoriti... Pa otprilike tu vidim sta i kako, ne moram da ulazim na pogresna mesta :)
A i navika sam na njega, sta znam.
~Sunshine~

• Ugledan član
  • Pol: Muško
  • Ugled: +23
  • Neka ostane licno
« Odgovor #2 poslato: 02:29:07, 20.Okt.2009. »
jedan jedini google i danju i nocu  :D

• Pričalica
  • Ugled: +1
« Odgovor #3 poslato: 17:07:13, 20.Okt.2009. »
Google je definitivno bez premca!

• Elita
  • Ugled: +45
« Odgovor #4 poslato: 01:16:37, 28.Jul.2010. »
Ja volim da googgglllammm :P i jedino i googggllloomm googgglllammm... 8)

• Aktivan član
  • **
  • Ugled: +3
« Odgovor #5 poslato: 15:18:08, 16.Dec.2010. »
A anketa kaze 100% google  :)
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler

• System administrator
  • Ugled: +112
  • Mašina zvana mozak!
    • Facebook
    • Twitter
    • Čarobni forum
« Odgovor #6 poslato: 23:38:03, 16.Dec.2010. »
Ne samo nasa anketa nego sve moguce ankete...
Važno: Moje privatne poruke ne služe za pružanje tehničke podrške ili odgovaranje na vaša pitanja! Za svako vaše pitanje postoji adekvatan deo foruma.

• Ugledan član
  • Ugled: +2
  • .-.
« Odgovor #7 poslato: 16:10:45, 24.Maj.2011. »
googler

• Poznata ličnost
  • Ugled: +26
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook