Novo na forumu: <div style="background-color: none transparent;"><a href="http://www.rsspump.com/?web_widget/rss_ticker/news_widget" title="News Widget">News Widget</a></div> 31. Avg, 2014.god.
Loading...

Tema: ♥ značenje V polja u Dejvison čartu ♥  (Pročitano 4641 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
  • Ugledan član
  • Pol: Žensko
  • Lokacija: Odgovor ćeš dobiti, kada budeš mogao da ga shvatiš...
  • Ugled: +12
  • Stigne te ono od čega prvo želiš da pobegneš...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Dnevnik Jednog Astrologa
♥ značenje V polja u Dejvison čartu ♥
« poslato: 08:42:30, 24.Apr.2009. »
• sve ono što za njih dvoje spada u "zadovoljstvo" [izlasci, provod, šale, sex. igrarije...]
○ način na koji starija osoba pokazuje svoje emocije i način na koji mladji partner ih prima
• vrlo često ovo polje možemo okarakterisati kao "glagol" u ljubavnom odnosu ~ jer nam pokazuje sve one radnje koje to tvoje ljudi čini srećnim i koje oni "rade" kada su zajedno
○ pokazuje sam sex, šta osobe "aktivira", uzbudjuje, ali isto tako pokazuje i šta ne vole u sex. činu
• ovo polje je krativnost ~ a deca su proizvod kreativne razmene ljubavi izmedju dvoje ljudi, pa će nam takodje pokazati i da li će njih dvoje imati dece
○ njihov uopšteni stav prema deci i mladim ljudima

• vladar V polja nam na najbolji mogući način pokazuje svojom postavlom u čartu na kom nivou je taj odnos [obično zabavljanje ili nešto "ozbiljnije"]
... požuri ...... al' polako ...
Onaj osećaj, kao kad se zapitaš ''Bože, šta sam ti zgrešio?'' ...  a odozgo se čuje : ''Hoćeš još i da ti nabrajam?!?"

• Korisnik
  • *
  • Ugled: +0
Odg: ♥ značenje V polja u Dejvison čartu ♥
« Odgovor #1 poslato: 15:35:24, 23.Avg.2009. »
A koji su pokazatelji dece u ovom chartu??? Nama je npr Mesec u 5 kuci kao i Saturn? A vidim da je taj Mesec u kvadratu sa Jupit koji koliko znam predstavlja sirenje pa samim tim i sirenje porodice pretpostavljam. Uh da napomenem, ovo je tek zacetak neceg mi nismo u braku ovo je visegodisnje jako prijateljstvo koje naginje ka vezi zbog  inlove  otkrivene u momentu malo vise sa moje strane  :-[
Uh sada vidim i da je Mesec na 28om znaci dosta kasnom stepenu, pa ne znam da li to ima kakvo znacenje u Davisonu jer znam da u horarnoj znaci da je "kasno za pitanje"?
Uostalom evo chart.
http://img9.imageshack.us/gal.php?g=liidavison.gif
I zanima me jos sta je bolje za tumacenje buducnosti 2 osobe Davison ili sinastrija??? Ako se to uopste poredjuje ovako kako sam ja laicki pitala  :-[

ako ti nije tesko napisi sta je potrebno da se "poklopi" da bi se u 5 polju dobio odgovor za decu, trajnost veze tj ozbiljnost iste (koliko vidim to ovde spada, u ovu kucu).

Hvala  :zaljubljena:
« Najnovija izmena:: 15:40:33, 23.Avg.2009. ivancica11 »
Lunjo, sad cu ti reci i vise nikom i vise nikad......

• Ugledan član
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #2 poslato: 11:19:18, 27.Avg.2009. »
1. V polje Dejvisona takodje predstavlja decu ~ njegov vladar, kao i Mesec + Merkur [a malo i Jupiter jer se on vezuje za plodnost]
○ ovde kod vas imamo egzaltirano Sunce kao vladara V polja što je jako i lepo i dobro.
2. Mesec je u separacionom 90° sa Jupiterom tako da to za vaš budući odnos nije bitna stavka, jer separacije uvek ukazuju na nešto što se desilo pre nego što ste vas dvoje započeli vezu
3. Dejvison se najčešće koristi za odnose koji su aktivni, dok kompozitni, koji je inače statičnog oblika, jer predstavlja matematičku sredinu izmedju vaših natalnih planeta i polja, pokazuje vaš odnos uopšteno ~ samim tim ako je vaš odnos na samom početku i kao što ti kažeš još je na nivou prijateljstva, tj. nije veza, onda je kompozit bolji za "gledanje", dok će nam Dejvison, koji je pokretan [kao i svaki natalni čart] i može da se analizira preko progresija, direkcija, solara, tranzita [dok kompozit samo preko tranzita] biti "slika" vašeg odnosa kada do veze dodje.
4. ozbiljnost i trajnost se posmatra kroz snagu vladara V i VII polja ~ ali i kroz vladara VI polja za kojeg smo rekli da predstavlja "most" izmedju zabavljanja [5polje] i ozbiljne veze [7polje]
Ovde kod vas vladar V polja je mnogo jači od vladara VII polja, ali je pod njegovim uticajem ~ egzaltirano Sunce je mnogo jače od Marsa u Raku koji je u znaku svog pada, pa i od Plutona u Vagi [s obzirom da je VII polje pod vladavinom obe planete] ali isto to Sunce je i pod vladavinom Marsa, pa možemo reči da bez obzira na jaku zaljubljenost i željom za zabavu, taj odnos može da "vuče" kao nečem ozbiljnijem ~ a dodatno ~ vladar VI polja je Venera ~ pa samim tim Sunce koje ima prvu aplikaciju O° upravo sa njom nam signalizira da će taj odnos polako i vrlo nesigurno [Venera je u znaku svog izgona, pa je slaba, ali je u XII polju gde joj je "lepo" ~ jer se XII polje vezuje simbolično za RIbe, gde je Venera egzaltirana] ali da će ipak da dodje na jedan pristojan nivo ~ dodatno : XI polje = vaše prijateljstvo ~ pod vladavinom je i Saturna [koji je baš na vrhu V polja] a i Urana, koji je u VI polju i pravi O° sa vrhom VII polja ~ upravo vaše prijateljstvo će biti i osnova za prelazak sa jednog na drugi emotivni nivo.
5. ovde je Mesec u tzv. "praznom hodu" i signalizira upravo na ideju o toj promeni ~ prelazak iz prijateljskog na ljubavni nivo ~ jer iz Device prelazi u Vagu ~ jer je Vaga simbolično vezana za vezu ;)
« Najnovija izmena:: 11:21:30, 27.Avg.2009. Šmišonja »
Onaj osećaj, kao kad se zapitaš ''Bože, šta sam ti zgrešio?'' ...  a odozgo se čuje : ''Hoćeš još i da ti nabrajam?!?"

• Korisnik
  • *
  • Ugled: +0
« Odgovor #3 poslato: 13:09:58, 29.Avg.2009. »
Hvala puno,
mislim da bi lepo bilo da ti dam feedback za ovo, naravno deo, jer se delu jos nadam :)

Ovo pod stavkom 2, ima puno smisla zapravo, jer to nesto sto se desilo pre nase veze ima dosta uticaja sada, bar on tako kaze a ima direktne veze sa Jup i Mesecom  i jednom tuznom pricom. Nadam se da ce to prevazici.

Da mi smo zaista bili prijatelji bez ikakvih zadnjih namera. ali desilo se i sad je sve kreni-stani zbog tih nekih "repova". Ne zivimo u istom  mestu pa...... jos je teze.

Ostalo javljam nadam se veselju skoro bananadance2

jos jedno pitanje, da li mesec u 5 polju znaci decu i koji je siguran znak kada se nekome moze reci "iz ove veze ce proizaci bebac" ?

u svakom slucaju, Smisho, posto te "citam" i ucim od tebe vec dugo (ne samo ovde )  sta reci nego  (e*e)
Lunjo, sad cu ti reci i vise nikom i vise nikad......

• Ugledan član
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #4 poslato: 20:29:45, 29.Avg.2009. »
Da, naravno da označava mogućnost dobijanja bebe, ali znatno kasnije od planiranog ~ jer ipak Saturn na samom vrhu V polja odlaže celu tu priču ~ Saturn je sam po sebi : blokator, zid, ali i kontraceptivno sredstvao [pilula & kondom] ali i utvrdjeni društveni običaji koji "brane" trudnoću pre braka [jer ipak posle Saturna dolazi ~ Mesec / brak, supruga, majčinstvo] pa sve to dolaže dešavanja na tom polju ;)

• Pričalica
  • Ugled: +1
« Odgovor #5 poslato: 22:52:30, 18.Feb.2010. »
Sta se desava, ako je nekom u Dejvisonu vrh 5 polja na primer u Vodoliji,a vladar Uran retro(u 2polju-Strelca) -  ovo me podseca na neku vrstu slobdne veze, odnosno odnos na osnovu osecanja, a ne papira/bracnog.. a u 5 polju ali u Ribama, plodan znak (je li?) se nalaze Mesec i Merkur. Posto je u 6 -om polju Sunce u Ovnu koje je Vladar 11-og (da li ovo znaci da ce osobe mozda ostati na nivou prijatelja), ali sa Marsom je u  opoziciji - ukazuje ne probleme kroz odnos ili postavlja na samom pocetku znak stop?!

• Ugledan član
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #6 poslato: 10:26:48, 19.Feb.2010. »
    Vadar V polja Uran u II polju ~ ovo nam pokazuje da sex igra veliku ulogu u njihovom odnosu ~ II polje predstavlja sve ono što i jednog i drugog partnera čini sigurnim i srećnim i takodje pokazuje i šta da "starija" osoba u tom odnosu želi od same te veze (II polje ~ ono što osoba želi da poseduje...)

Planeta u V polju ~ u ovom slučaju Mesec i Merkur u Ribama ~ nam pokazuju šta se radi u tom odnosu da bi se oboje (naročito taj "stariji" partner) osećao srećnim i voljenim ~ samim tim, Mesec u Ribama ukazuje na veliku potrebu za maženjem i ispunjavanjem raznih fantazija, dok sam Merkur u Ribama s obzirom da je i u svom padu i u svom izgonu nam pokazuje da potreba za razmenom lepih reči postoji, ali ne postoji pravi način da se to ostvari (izgon & pad ~ ni malo dobro) već se vrlo često kaže nešto pogrešno (naročito ako Merkur ima neku afl, prema tom Uranu u Strelcu...)

To što je Sunce kao vladar XI polja (V polje od "mladjeg" partnera) u VI polju (koje je XII polje od tog istog) ukazuje da ta "mladja" osoba u vezi na neki način smatra davanje i primanje ljubavi kao na "opasnost" da se ne izgubi sloboda i privatnost, kao i ogroman strah da će se vezati previše za partnera (Sunce je egzaltirano u Ovnu ~ pa samim tim se ide iz jednog u drugo preterivanje sa strahovima i sumnjama) a takodje, ako posmatramo opciju XI & VI polje, ondak možemo da dodjemo do zaključka (s obzirom da je XI polje nade, želje, volja da se ulaže u taj odnos, dok je VI polje tzv "most" izmedju običnog flerta & zabavljanja ~ 5 polje ~ i onog ozbiljnog i dugotrajnog odnosa ~ 7 polje) da "stariji" partner često previše razmišlja da li da taj odnos ostavi na nivou zabavljanja ili da ga prenese i pretvori u nešto ozbiljno upravo zbog 180° sa svojim dispozitorom Marsom koji je sam po sebi slab, jer je u znaku Vage ~ u znaku svog izgona...

• Pričalica
  • Ugled: +1
« Odgovor #7 poslato: 13:40:50, 19.Feb.2010. »
Dakle ukoliko bi se Mesec u Dejvisonu nasao na samom izlasku iz 5-og, da li bi se uzimalo kao da se nalazi u 6-om? Kakav uticaj ima to sto sa vladarem 5-og Uranom ima 120`, ali sa Neptunom ima negativan 90`? Da li to opet potvrdjuje da se odnos gradi preko jakih i naglih emocija, i da se cesce taj odnos moze prekinuti jer se rasprsi nekakva magija, koji je visi nivo ljubavi? Kao i to sto se taj Mesec i potreba jednog partnera za neznosti nalazi zapravo izmedju dve konjukcije, ispred sebe Merkur a iza Sunce. Meni se cini da je ovaj odnos preivse obojen osobinama Riba, gde je osetljivost na rec, mislim na pogresnu rec, dovoljna da se osobe zacaure, u potpunosti povuku u sebe. Glupo zvuci da se stalno mora misliti o tome sta ces i na koji nacin reci, ali u zavisnosti od toga u kom pravcu se te reci i sposobnost komunikacije odvijati tako ce se odvijati poz/neg i sam odnos. MOzda malo gledajuci sa strane takav odnos moze izgledati vestacki i isfoliran, ali u sustini mislim da emocije sa godinama mogu postati samo jace..za razliku od odnosa gde je obrnuto.

• Ugledan član
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #8 poslato: 14:36:11, 19.Feb.2010. »
Svaka planeta koja se nadje na -/+ 5° od vrha nekog polja se smatra da je povezana sa tim poljem.

Mesec 120° Uran, ali i 90° Neptun ~ pokušaj da se na neobičan način prijateljstvo pretvori u ljubavnu vezu "pada u vodu" jer se maštanja i iluzije razbijaju čim sam fizički deo veze krene.

Mesec koji se nalazi izmedju potpuno slabog Merkura (izgon i pad) i relativno slabog Sunca (nema osnovno dostojanstvo a i loša kombinacija vatra & voda) i ukazuje na ne izrečenu potrebu za razgovorom, ali čim do razgovora i dodje, sva maštanja se suočavaju sa realnošću i emocije se gube u celoj priči :(

• Redovni posetilac
  • **
  • Ugled: +14
« Odgovor #9 poslato: 18:35:19, 12.Maj.2014. »
Sta se desava kad je prazna peta.... jel se isto prati vladar i njegovi aspekti kao i u natalnoj karti?

sto se tice pete kuce pocinje nam na 18 stepenu vodolije pa posto je prazna , gledam Ur, Sa... otisli u 3 kucu i prave aspekte : Sa 0 Ne, Ur 0 So , Ur 0 Ne  i  sekstil izmedju  Ur u 3 k i Ju u 9 k zatim  Sa 60 JU ...
ima li tu potencijala za neku ozbiljniju vezu, mi smo poprilicno kratko pa me cisto zanima da znam ima li sanse  :girlblush: ... hvala puno , nazalost ne znam jos dobro dejvison da mogu sama sebi tumaciti... (mah:mah)  :flowers:
« Najnovija izmena:: 19:59:14, 12.Maj.2014. tinkerbell »